czwartek, 14 stycznia 2016

18+/ Fellatio - temat tabu czy nie?

Niektórzy potrafią bez problemu rozmawiać ze sobą na tematy intymne,  dla innych jest to całkowicie temat tabu. Zwłaszcza gdy idzie o fellatio.


Fellatio (z łac) fellare, czyli ssać, to forma miłości uprawiana już w starożytności. W starożytnej Grecji fellatio było nazywane grą na flecie (przeczytane w pl.wikipedia.org). Fellatio to nic innego jak miłość francuska, bądź angielskie blowjob.

A ja uważam, że życie seksualne będzie udane dopiero wtedy gdy partnerzy będą przy sobie swobodni, będą rozmawiać o swoich potrzebach, pragnieniach a nawet fantazjach seksualnych. Seks stanowi bardzo ważną część naszego życia. Żeby partnerka i partner byli spełnieni muszą znać swoje potrzeby, muszą wiedzieć jak ukochana bądź ukochany lubi najbardziej.
Mężczyźni niewątpliwie są zafascynowani fellatio. Nic dziwnego, ta forma miłości dostarcza niesamowitych doznań partnerowi z racji unerwienia penisa. Niektórym nie wystarcza zwykły stosunek w kilku różnych pozycjach. Potrzebują czegoś więcej, czegoś wyjątkowego, czegoś ekskluzywnego w ich mniemaniu. Podobno faceci rozumieją przez zrobienie przysłowiowego "loda" totalną akceptację siebie przez partnerkę. Jest to także forma dominowania nad partnerką, która klęczy lub nie, w każdym razie znajduje się niżej od faceta, który patrzy na nią z góry. Taki zwierzęcy trochę instynkt. Bo nie da się ukryć, że każdy facet to taki samiec trochę jest.

Dlaczego niektóre kobiety mają opór, czemu tego nie lubią, czemu nie chcą ukochanemu sprawić maksimum przyjemności. Może myślą, że jest to pewnego rodzaju poniżenie, że nie powinny, że zostanie to źle odebrane? A może tego po prostu nie lubią.

Oczywiście nie ma sensu zmuszać się. Fajnie byłoby gdyby kobieta również czerpała z tego przyjemność. A poza tym nie da się ukryć tego, że ktoś ma opór. W takiej sytuacji lepiej rzeczywiście odpuścić a spróbować może za jakiś czas. Na pewno zaś warto o tym ze swoim partnerem porozmawiać szczerze i bez skrępowania.


"...Ciekawostki na temat fellatio

  - Statystycznie w ustach jest o wiele więcej bakterii, niż na umytym członku.
  - Smak spermy zależy od diety - najprzyjemniejsza jest po owocach i alkoholu, najbardziej przykra po nabiale oraz szparagach.
  - 1 na 100 mężczyzn potrafi wykonać autofellatio, czyli seks oralny na samym sobie.Potrzeba do tego elastyczności, znikomego brzuszka oraz pokaźnego penisa.
  - Przykładem jak daleko posuną się mężczyźni, aby nas przekonać, jest podająca się za CNN strona, gdzie opublikowano badanie „Fellatio znacząco zmniejsza ryzyko nowotworu piersi u kobiet”. Szkoda, że nie dodali, że powiększa biust i likwiduje cellulitis..."

Treść od myślnika trzeciego mnie zainteresowała, szczerze? Chciałabym to zobaczyć:)

Cytat pochodzi z: polki.pl "Fellatio – co to takiego?"
Auto: Łucja

6 komentarzy:

 1. Myślnik trzeci - Interesujące :d Chciałabym zobaczyć :)
  No niestety ale wydaje mi się , że tabu jest też wyniesione z domu. Jeśli w domu nie ma rozmów o sexie i dojrzewaniu płciowym, bo rodzice się wstydzą , boja i czują dyskomfort to potem taki człowiek albo na własną ręke poszuka i sam sie ośmieli i nie będzie miał problemu z rozmowami na TEN temat, albo będzie zamknięty w sobie i na uboczu.

  OdpowiedzUsuń
 2. A szkoda żeby stał na uboczu, bo ważna w związku jest szczerość również na tej płaszczyźnie. Myślnik trzeci interesuje mnie z technicznego punktu widzenia:);)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to
   ważne ale jak on nie nauczy się wyrażać siebie bo w najbliższym otoczeniu mu tego nie pokazali to doopa blada ...
   No tak tak włąsnie dlatego mnie też zaciekawił :D

   Usuń
 3. Wyjątkowo rozbawiły mnie te ciekawostki. :) A rzeczywiście. O seksie trzeba umieć rozmawiać z partnerem. To wyjątkowo ważne. Najlepiej, żeby dodać do tego też odrobinę poczucia humoru. U nas okazało się to wręcz kluczowe, do zachowania szczęścia małżeńskiego, zwłaszcza w trakcie ciąży i po porodzie, kiedy wiadomo, jest z tym czasem trudniej. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. W niektórych sytuacjach to własnie poczucie humoru może rozładować napiętą atmosferę. Bo tak jak piszesz o seksie trzeba umieć rozmawiać. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Komentarz wyczekiwany i mile widziany:)