środa, 4 maja 2016

Bo fajnie jest, gdy ma się pasję...

Ostatnio czytałam artykuł o Pani, która na 50 urodziny zrobiła sobie prezent. Kupiła aparat fotograficzny i zaczęła robić zdjęcia.

Po trzech latach, o Jej zdjęcia zabijali się wydawcy. Wcześniej była zwykłą żoną, matką, prowadziła firmę, w której jednak nie czuła się zbyt dobrze. I dopiero w wieku 50 lat zajęła się rozwijaniem miłości do własnej pasji, do robienia zdjęć.

Zawsze uważałam, że na realizację siebie, własnych zainteresowań, pasji mamy całe życie. Cudownie byłoby gdybyśmy zawodowo realizowali pasję ale nie zawsze to się udaje. Nawet jeśli chwilowo nie możemy sobie na to pozwolić, bo mając rodzinę nie wiemy czy realizacja owej pasji zapewni nam byt, nam i rodzinie albo mamy dzieci i niewiele nam czasu zostaje z doby na realizację własnych potrzeb, na realizację tego co lubimy. Ważne, żeby nie zapominać o tym, co tak naprawdę nas kręci, w czym czujemy się dobrze, co lubimy robić, bo kiedyś przyjdzie na to czas.

Czym jest pasja?

Jest to hobby, coś czym się mocno interesujemy, robiąc to tracimy poczucie czasu, godziny zamieniają się w minuty, chcemy więcej, więcej i więcej, coś co sprawia nam ogromną przyjemność, jesteśmy zadowoleni rozwijając naszą pasję. To jest dla nas wielka radość. 

Dla jednych będzie to blogowanie:), dla innych: robienie zdjęć, wspinaczka górska, jazda na rowerze, joga, gotowanie, hodowla mrówek, podróże...

Ja np. kocham kwiaty, uwielbiam na nie patrzeć, dotykać, wąchać, poznawać, układać ... są pięknem samym w sobie. Z całą stanowczością stwierdzam, że to moja pasja. 

Podziwiam ludzi, którzy swoją pasję przełożyli na pracę. To musi być fajne uczucie, chodzić do pracy z przyjemnością. A wiem, że tacy są.

Posiadanie pasji wpływa nie tylko na nasz rozwój osobisty ale i na nasze zdrowie. To dzięki niej mamy szansę na rozładowanie złych emocji, obniżenie poziomu stresu. To dzięki niej stajemy się ciekawszymi ludźmi. Czasami dzięki niej poznajemy innych fajnych ludzi. Warto ją mieć.

A Ty Masz pasję? Zdradź  tajemnicę jaka jest Twoja pasja? Co lubisz robić? Może jeszcze nie odkryłaś/eś?


12 komentarzy:

 1. Moja pasja jest zdobywanie wiedzy i jej stosowania z dziedziny medycyny naturalnej oraz szydelko i druty i hafty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Swego czasu też sporo robiłam rzeczy na szydełku:) Mało tego, nosiłam to;)

   Usuń
 2. A ja - oprócz pisania ;) - uwielbiam robić albumy ze zdjęciami. Zwyczajne, scrapbookowe, fotoksiążki na komputerze - nawet takie mini. Każdy zrobiony album to powód do niesamowitej radości :D :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja pasją też akurat są zdjęcia, ale ciężko sie przebic teraz z nimi, bo jest przesyt fotografów, a ja do tego nie lubie photoshopa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, jest przesyt. Ale najważniejsze żeby mieć zadowolenie z siebie, poczucie spełnienia i satysfakcję:)

   Usuń
 4. Poezja, zapisywanie słów które same układają sie w wiersze, tak to jest moja najwieksza pasja!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jasne,że mam!Nazywa się Audio-blog ( www.audio-blog.pl)
  Stworzyłam to miejsce dla przepracowanych, zagonionych, uwikłanych w listę obowiązków i...ciekawych świata.
  Dla tych, którzy czasem potrafią oderwać wzrok od ekranu i dobrze się czują np w towarzystwie radia. Taki projekt, choć fantastyczny, wymaga jednak stanowczości, dyscypliny, rozwagi, wstania z wygodnego fotela, zamknięcia strefy własnego komfortu na rzecz wyprawy w nieznane, wymaga także umiejętności podejmowania ryzyka i zgody na to, że trasa wiedzie często przez źle oznakowane miejsca, w których łatwo zabłądzić. Wiesz, kiedy pasjonatom rosną skrzydła? Kiedy zetkną się z życzliwością, uśmiechem, dobrym słowem, a odkąd istnieje Internet, z życzliwością innych użytkowników sieci.Najbardziej brak mi elastycznego myślenia u innych ludzi. Spójrzcie na prosty przykład: jeszcze 30 lat temu telefon służył nam wyłącznie do prowadzenia rozmów.Nie był jednocześnie notesem, budzikiem, aparatem fotograficznym oraz albumem ze zdjęciami.
  A mimo to większość z nas jest święcie przekonana, że blogi można tylko CZYTAĆ. Jeśli jednak zdobędziesz się na ciekawość, na pewno zainteresuje cię fakt, że blogi to nie tylko znakomite teksty. To mogą być także audio-felietony czytane przez profesjonalnego lektora.Dizęki Audio-blog można pozostać w kontakcie z blogosferą nie zaniedbując swoich innych potrzeb: potrzeby ruchu, rekreacji, zwiedzania fajnych miejsc lub też wykonując typowe, nudne, powtarzalne obowiązki związane z domem czy zakupami.Wystarczy aplikacja Audioblog. Takie proste, ale dlaczego wciąż tak mało oczywiste? Zapraszam do ściągnięcia bezpłatnej aplikacji, zapraszam do dołączenia do grona naszych autorów. Dasz się poznać szerszej publiczności? Kocham to, co robię:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super czytać takie słowa. Interesujące bardzo. W chwili wolnej zobaczę, poczytam... Pozdrawiam:)

   Usuń

Komentarz wyczekiwany i mile widziany:)