poniedziałek, 13 lutego 2017

Walentynki.


Walentynki. Święto zakochanych. 

Tak jak z każdym świętem bywa, ma zwolenników i przeciwników. Uwielbiane a przez niektórych znienawidzone. Krytykowane jest głównie przez singli jako forma piętnowania osób żyjących w pojedynkę i niejako przymuszania do związku (tyrania bycia w związku). 

Niektórzy krytykują Walentynki za komercjalizm, konsumpcjonizm. Kolejne dochodowe święto dla sklepów z upominkami, kwiaciarni, restauracji itd.

Czy rzeczywiście jest za co nie lubić Walentynek?
Oczywiście to mój punkt widzenia i odbioru, z którym nie musisz się zgadzać, ale spójrzmy na to w ten sposób.


Walentynki, święto zakochanych, czy musi być obchodzone tylko między zakochaną parą?

Co roku obchodzimy Walentynki rodzinnie. Dzieci przygotowują swoje walentynkowe kartki i my oczywiście przygotowujemy kartki z serduszkami dla dzieci i dla siebie również. Jest to kolejny dzień, w którym fajnie spędzamy czas razem.


Bezgranicznie zakochani w dzieciach, nie wyobrażamy siebie spędzać tego święta bez ich towarzystwa.


Pomyśl, czy jest ktoś na tym świecie kogo kochasz? Mama, tata, przyjaciel... to oni mogą otrzymać od Ciebie czerwone serce jako znak miłości, sygnału "jesteś dla mnie ważna/y".

Jak byłam singielką, kartki walentynkowe wysyłałam moim przyjaciółkom, aby poczuły się w tym dniu wyjątkowo, zresztą też takie kartki dostawałam.

Lubię serca, lubię czerwony, lubię kartki walentynkowe. W tym wypadku nie przeszkadza mi komercja, konsumpcja. Taka sama jak przy Bożym Narodzeniu i innych świętach.

Lubię to święto, cieszę się na nie.

I wszystkim życzę cudownych Walentynek 💗
7 komentarzy:

 1. Mój mąż nie cierpi Walentynek, ale zawsze jakiś miły drobiazg mi przynosi :) Ja kupiłam córci kwiatek z tej okazji i młoda się ucieszyła! Bo przeciez Walentynki to święto miłości a nie tylko zakochanych :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Otóż to:) Również tak to widzę :)

   Usuń
 2. Święty Walenty od zakochanych czy patron epileptyków?? Każdy dzień jest fajny żeby sobie okazać więcej uczuć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Miłość powinno okazywać sobie wzajemnie codziennie, a nie tylko od święta.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak byłoby idealnie :) Pozdrawiam również.

   Usuń
 4. Dla mnie to jednak zbyt komercyjne "święto" i jakoś kojarzy mi się jednak z parami zakochanych...To y dopiero było gdyby przyjacielowi dala Walentynkę;P A czy nie wydaje Ci się, że ta cała akcja Walentynki zmierza ku temu by wydawać więcej na prezenty? Ale jeśli dla Waszej Rodziny to takie miłe Święto to w sumie...nawet fajnie:) Co tam najważniejsze by wyrażać uczucia, z tym się zgadzam!!!

  OdpowiedzUsuń

Komentarz wyczekiwany i mile widziany:)