środa, 15 czerwca 2016

Muzyczne wakacje w Bydgoszczy

Kto mnie czytuje na Myślodsiewni ten najprawdopodobniej wie, że jestem - oprócz kobietą i matką - muzykiem. 

Aktualnie średnio praktykującym, no ale charakteru tak z dnia na dzień się nie zmienia, a mój jest baaaardzo muzyczny! :D

A że wakacje tuż tuż, to mam dla Was kilka interesujących propozycji, jak sympatycznie z muzyką spędzić czas w Bydgoszczy (zresztą nie tylko w wakacje ;)) 


Na początek...
Oczywiście nie zabraknie uroczystego otwarcie sezonu. W tym roku Mylęcinek zaprasza na festiwal "Otwieracz" już w niedzielę, 26 czerwca, start od godziny 14:00. Podczas tradycyjnego Powitania Lata usłyszymy Patrycję Markowską, Kobranockę i innych, również bydgoskich, wykonawców. Nie zabraknie też innych atrakcji, i dla dorosłych (Zlot Brodaczy) i dla dzieci (minilunapark i kucyki), a wszystkie szczegóły znajdziecie tu: KLIK.

Na kolorowo...
Również w trakcie "Otwieracza" czeka nas bardzo kolorowe wydarzenie. W ramach Color Festival będziemy mogli, obsypani kolorowym proszkiem holi, posłuchać kilkoro dj'ów. Nie będę bajerować - to nie moje klimaty. Dlatego wszystkich zainteresowanych zapraszam po szczegóły o tu: KLIK. (mniej więcej w połowie strony)

Na bębnach...
W dniach 21-25 czerwca odbędzie się 10. Festiwal Sztuki Perkusyjnej "Drums Fusion". Na cały festiwal, organizowany przez Miejskie Centrum Kultury, obowiązuje wstęp wolny, a rozpiskę poszczególnych wydarzeń w jego ramach znajdziecie tu: KLIK. Warto zajrzeć - oprócz koncertów przewidziane są wykłady, warsztaty (również dla całych rodzin!) ale i próba bicia rekordu Guinessa!

Na poważnie...
Tak jak większość śmiertelników, muzycy z Opery i Filharmonii mają w trakcie wakacji urlopy. Dlatego tez sezon artystyczny kończy się na początku lipca i zwolennicy kulturalnych wrażeń muszą czekać aż do... nie nie! Wcale nie muszą! Już wkrótce bowiem wracają cotygodniowe koncerty z cyklu "Rzeka muzyki". Nowością jest scena - już nie stateczek, a "pomost" zaraz obok Opery Nova. Natomiast czas się nie zmienia: wszystkich chętnych zapraszam w każdą niedziele (począwszy od 3 lipca) o godzinie 19:00. (Mam nadzieję, że mimo polityczno-organizacyjnych zawirowań KLIK dacie szansę... muzyce!) Repertuar tu: KLIK

Na Brdzie...
A jak o "wodzie" mowa, to już niebawem natomiast, bo w dniach 17-19 czerwca, odbędzie się IX Bydgoski Festiwal Wodny "Ster na Bydgoszcz", z wokalistką IMANY w rolach głównych :) Oprócz wspaniale zapowiadających się koncertów organizatorzy przewidzieli również pokaz laserowy i tradycyjny wyścig łodzi zbudowanych z... butelek! A wszystkie szczegóły, mimo że zapisane drobnym druczkiem, znajdziecie o tu: KLIK (Ps. - Warto wstąpić -> w ten weekend również obchodzimy 670 urodziny Bydgoszczy!)

Na pożegnanie...
Ja wiem, aż żal pisać - ale wszystko co dobre kiedyś musi się skończyć ;) Napomknę więc tylko szybciutko, że koncert z okazji Pożegnania Lata/Babie Lato w Myślęcinku przewidziany jest na na 28 sierpnia. To na wypadek, jeśli Grzegorz Hyży wart jest wcześniejszego planowania ;)


To co? Wybieracie się na coś? :D :D2 komentarze:

 1. Pewno nie będzie okazji aby wybrać się na takie imprezy ale za to razem gramy i śpiewamy w domu, lepsze to niż nic ;)
  Obecnie uczę grać córcię na klawiszach i flecie, może chociaż ona odziedziczy pasję po mamusi, bo synowie poszli w kierunkach malarskich nie muzycznych ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. He he, pewnie, że tak :D :D Jak tak pomuzykujecie wspólnie to może i Was kiedyś będziemy oglądać na scenie??? :D :D

   Usuń

Komentarz wyczekiwany i mile widziany:)